O mnie

Witajcie!
Po ostatniej katastrofie straciliśmy blogi. Ale nie uważam, by to było przyczyną, bym nie zaczął pisaniny od początku.
W końcu atak hakerski to zamało, by mnie pozbawić motywacji do blogowania. 🙂
To może od początku, trochę się przedstawię. Wiele osób pewnie zna moje zainteresowania z tego, co piszę na forum, ale tutaj trochę to zbiorę.
Nazywam się Dawid Pieper.
Wśród przyjaciół bywam nazywany profesorem idiotą. I, szczerze mówiąc, jestem zaszczycony tym określeniem. Chociaż osobiście wolałbym Szalonego Naukowca. Chociaż, w sumie, tak jestem jeszcze częściej nazywany. Bo jak nazwać człowieka, który trzyma w piwnicy dość paliwa rakietowego, by posłać dom na orbitę? 🙂
Interesuję się szeroko pojętą informatyką i astronomią.
Z moich projektów informatycznych, a raczej programistycznych, można wymienić przede wszystkim Eltena i kilka gier audio napisanych przeze mnie. Obecnie pracuję nad dość dużą grą pod tytułem ?Ognie Reviny ? Forteca Cieni?.
Jeśli natomiast chodzi o zamiłowanie do astronomii, prowadziłem z innymi osobami poszukiwania i badania pulsarów (gwiazd neutronowych) i klasyfikację oraz rozpoznawanie wykrywanych w kosmosie fal radiowych.
Obecnie prowadzę swój największy projekt, mam zaszczyt być kierownikiem grupy ?Infinity?, w której badamy tańśze metody produkcji rakiet oraz metody ich sterowania.
Do tego uwielbiam książki. Ostatnio zauważam, że czytam dużo mniej, niż dawniej. Wiele się na to składa, mniej książek, coraz trudniej znaleźć mi tytuł, który chciałbym przeczytać, mniej czasu, gdyż obowiązków coraz więcej, niestety.
Ale nadal czytanie jest ważną częścią mojego życia i chętnie zawsze rozmawiam o książkach i, oczywiście, sięgam po nowe pozycje.
Jak już się w dany tytuł zaczytam, potrafię go przeczytać w dwa-trzy dni, czytając nawet po 6-8 godzin dziennie. I to nie jest żart. 🙂
Przez 10 lat uczyłem się gry na instrumencie, keyboardzie. Teraz nadal staram się, już samodzielnie, doskonalić moje umiejętności, gra na nim jest czymś odstresowującym, często pozwala wyrzucić z siebie emocje, przelać je na melodię. I to też potrafię robić godzinami. 🙂
Wśród tych wszystkich zajęć mało czasu na sen. Więc nie dziwcie się, że tak często piszę na forum o pierwszej/drugiej w nocy.
Wiele osób napisałoby w tym miejscu, że lubi poznawać nowych ludzi i zaprasza do kontaktu.
Ale ja tego nie zrobię, gdyż, mówiąc szczerze, nie miałem zbyt dużego szczęścia w poznawaniu fajnych ludzi.
Trafiłem w życiu na kilka osób, które stały się moimi przyjaciółmi. Ale ogólnie do ludzi szczęścia nie mam, często są kolegami z pozoru lub dla korzyści. Wszak jak fajnie mieć znajomego człowieka, który zna astronautów i ma w domu prawdziwe rakiety? Albo wręcz na ludzi, którzy wprost pokazywali mi, że jestem ?ślepy? i przy nich dla mnie miejsca nie ma.
Co jeszcze mogę napisać od siebie?
Nie wiem jeszcze, co będę wrzucał na tego bloga.
Można spodziewać się na pewno sporo o astronomii, nie byłbym sobą, gdybym tu czegoś nie pisał o tym.
Na pewno też różnych moich przemyśleń, wrzucanych przeze mnie coverów i nagrań nagranych na keyboardzie.
A reszta wyjdzie w praktyce. 🙂
Pozdrawiam,
Dawid Pieper

9 komentarzy

  1. No nie źle. Dobrze że piszesz bo z ciekawością będę czytać. Przede wszystkim dlatego, że masz rozległe
    zainteresowania, a przy tym umiesz się nimi dzielić z innymi i robisz to z ogromną pasją.

Dodaj komentarz

EltenLink